≡ Menu

Elon Musk – imigrant z RPA z marzeniami o Marsie [video]

W ostatnich latach nowy idol wielu młodych, przedsiębiorczych i ambitnych ludzi marzących o sukcesie w nowych technologiach. Fascynująca opowieść człowieka który utrzymał przy życiu swoje wizjonerskie projekty w czasie najgorszego kryzysu ekonomicznego większego nawet od tzw. wielkiej depresji w Stanach Zjednoczonych z 1929-33.

Dokument Bloomberg z serii Risk Takers opowiada historię Elona Muska od takich projektów jak Zip2 (sprzedany Compaq za 307 milionów USD) PayPal (sprzedany eBay za 1,5 miliarda USD) po te aktualnie najgłośniejsze SpaceX i Tesla czy mniej znany Solar City.

Elon Musk: Jak zostałem prawdziwym Iron Manem

Kilka najciekawszych fragmentów:

W czasie gdy Elon usilnie próbował uratować Teslę od bankructwa w 2008 roku w tym samym okresie legendarny gigant GM (General Motors) zbankrutował. Tak trudny był to okres dla przemysłu samochodowego.

Po 4 tym razem udanej próbie rakiety Falcon 1 NASA nagrodziło SpaceX kontraktem wart 1,6 miliarda USD którego celem było zaopatrzenie międzynarodowej stacji kosmicznej.

W grudniu 2008 roku Top Gear przetestował Roadstera Tesli na torze i pomimo świetnych osiągów po 55 milach (ok. 90 km) pokazano jak samochód się rozładował i został dopchany przez członków programu do garażu celem naładowania. Tesla pozwała BBC twierdząc, że dystans 55 mil to pomyłka. Elon w jednym z wywiadów powiedział, że to było zwykłe oszustwo ze strony Top Gear.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.