≡ Menu

Jak usunąć kartę kredytową z Google Play?

Wallet - Metoda Płatności

Usunięcie informacji dotyczących Twojej karty kredytowej z konta Google Play jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się (najwygodniej przez komputer) do usługi Google Wallet i sekcji Metody Płatności usunąć dodaną kartę.

Wystarczy kliknąć usuń i Alleluja :).

Przechwytywanie02a

Kupowanie gier dzieciom

Z tego względu, że coraz więcej dzieci posiada smartfony zdarza się, że chcą od nas informacje dot. kart kredytowych celem zakupienia aplikacji w sklepie. Oczywistym jest, że nie dajemy im numeru karty kredytowej – wpisujemy ją samodzielnie. Dzieci może i są słodkie ale bardzo zaradne :). Po zakupieniu aplikacji usuwamy te dane logując się na konto naszej pociechy i wg ww. sposobu usuwamy informacje. Jest to konieczne z tego względu gdyż raz wpisana karta pozostaje w pamięci sklepu Google Play. Ponowne kupienie aplikacji nie wymaga już wpisania informacji dot. karty.

Wirtualna karta kredytowa

Innym rozwiązaniem mogącym zaoszczędzić nam trochę czasu jest stworzenie wirtualnej karty kredytowej, którą zasilamy określoną kwotą. Dzięki temu mamy pewność, że w momencie wykorzystania całej kwoty nie urosną nam zobowiązania wobec banku a karta po prostu zostanie odrzucona. Takie usługi mają dostępne następujące banki:

Zatem jeżeli nie posiadamy rachunku w powyższym banku zostaje nam zawsze karta WBK.

Niech miłość do naszych dzieci nie generuje niepotrzebnych kosztów :).