Utworzenie konta Google Ads bez gmaila nie zawsze jest oczywiste. Wiadomo, że potrzebne Ci jest konto Google aby korzystać z usług Google Ads czy Google Analytics. Musisz zatem je utworzyć. Nie każdy wie, że konto Google nie musi mieć adresu w gmail. Tak!
Zamiast np. użytkownik.bauer@gmail.com
możesz spokojnie skorzystać ze swojego adresu firmowego lub Twojej domeny np. użytkownik.bauer@firmowy.pl
.
Po co mi konto Google bez gmail?
W sytuacjach służbowych (a w takich zazwyczaj mamy do czynienia z reklamami Google) podpinanie wszystkiego pod adres służbowy jest bezpieczniejsze. Ogranicza to użycie prywatnych kont gmail, które często są używane, bo po co mi kolejne konto i hasło, którego nie zapamiętam
. Konta prywatne zazwyczaj mają słabe hasła oraz współpracownicy logują się do nich na różnych urządzeniach. Powodów jest sporo – więcej o nich w sekcji „gmail to zuo” – administracja kontami Google.
Nawet jeżeli kwestia bezpieczeństwa do Ciebie nie przemawia, nie marudź – masz tryb incognito
(w branży zwany także in koguto
🐔). Dzięki tej drugiej instancji przeglądarki możesz być zalogowany na kompie służbowym zarówno na swoje prywatne jak i służbowe konto Google. Problem z głowy 😉
Bo po prostu to dobrze wygląda! Gdy ktoś chce Ci nadać dostęp i prosi o maila z kontem Google, a Ty reprezentujesz 20-osobową firmę i podajesz adres w gmailu – no cóż, jesteś leszczem 🙂
Tworzenie konta Google bez gmail
Wejdź na formularz tworzenia konta
Wejdź na adres https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail który ma domyślną opcję tworzenia konta bez gmail. W miejscu gdzie masz adres e-mail wpisz swój adres firmowy imię.nazwisko@firmowe.pl.
Wprowadź swoje dane
Na tym etapie wystarczy tylko imię i nazwisko oraz adres firmowy. Potem wpisz hasło. Błagam, wpisz jakieś trudniejsze hasło niż zwykle. Zapisz je sobie gdzieś w bezpiecznym miejscu (dla wielu to mityczne miejsce)
.
Zwróć uwagę czy przy polu z adresem mailowym nie masz przypadkiem „gmail.com”. Jeżeli tak masz – kliknij w tekst „zamiast tego użyj mojego obecnego adresu e-mail„.
Potwierdź swój adres e-mail
Zaloguj się na swoją pocztę firmową (klient Outlook, przeglądarka lub inna usługa). W mailu od Google o tytule Zweryfikuj adres e-mail znajdziesz kod weryfikacyjny.
6-cio cyfrowy kod z maila wpisz do pola „wpisz kod”. Kliknij w „weryfikuj”.
Podaj swój numer telefonu
Nie ma innej drogi – musisz podać numer telefonu. I to numer na który przyjdzie Twój kod weryfikujący SMS-em. Polecam wpisać prawdziwy, bo będzie kłopot 🙂 W przypadku danych dotyczących daty urodzenia i płci sugeruję wpisać prawdziwe dane albo przynajmniej zrobić zrzut ekranu wpisanych danych i wysłać go do siebie. Przy odzyskiwaniu hasła zazwyczaj jest potrzebny aktywny numer telefonu podany przy tworzeniu konta, ale czasami zdarzają się też odpowiedzi na pytania dot. urodzin i płci 😉
Weryfikuj numer – wysłanie kodu SMS
Kliknij przycisk Wyślij
aby wysłać na swój numer telefonu SMS z treścią kodu weryfikującego.
Wpisz 6-cio cyfrowy kod z SMS-a, który przyszedł na Twój numer telefonu do pola i kliknij Weryfikuj
Ustaw prywatność i zgódź się na warunki
Ostatni ekran to już zgoda na warunki korzystania z usług Google i zgoda na przetwarzanie danych. Po zaznaczeniu obydwu zgód i kliknięciu Utwórz konto
kończymy proces zakładania konta Google bez gmail 🙂
Mam konto bez gmaila i co dalej?
Po utworzeniu konta wylądujesz w ustawieniach konta pod adresem myaccount.google.com. Możesz sobie pogrzebać w tych ustawieniach jak lubisz. Ale skoro już masz konto google bez gmail 🙂 możesz dodać je do potrzebnych Ci usług. Użyj go na początek do Google Ads czy Google Analytics.
Dostęp do Google Analytics
Dostęp do Google Ads
Powodzenia! W razie pytań pytaj 🙂
Witam!
Ten wpis jest pierwszym który ociera się o mój problem i rokuje nadzieje, że w końcu ktoś mi odpowie merytorycznie i w miarę prostym językiem. Stąd moje zapytanie odbiegające od głównego tematu,\.
Mam sytuację rodzinną która zmusza mnie do mieszkania w 2 krajach Polsce i Norwegii. Miejsce pobytu zmieniam co 2-4 miesiące i zmiana lokalizacji raz w roku to jak łaska pana dla chłopa pańszczyźnianego – takie współczesne niewolnictwo. Potrzebuję aplikacji lokalnych które w części są blokowane geolokalizacją. Mam telefon z systemem Android 9 a teraz 10 (od 3 dni po aktualizacji) z 2 kartami SIM. Ma on możliwość korzystania z 2 kont – każda karta z innego – ale próby utworzenia drugiego konta kończą się cofnięciem do pierwotnego. Oba konta po wykryciu wspólnych danych osobowych się łączą i po herbacie. Użyłem nawet transmisji tunelowej Incognito i też nic.
Po pierwsze – czy na obecnym etapie rozwoju Google jest to możliwe i jak można wykorzystać informacje z powyższego artykułu.
Po drugie – konta mają funkcjonować jedno w Polsce , drugie w Norwegii z lokalizacją na miejscu.
Po trzecie – ideałem by było gdybym mógł założyć je na komputerze i dopiero uruchomić w telefonie. Jestem za stary (70 lat) żebym był w stanie rozgryźć Androida aczkolwiek wiele lat miałem w ograniczonym zakresie dość bliski kontakt z informatyką.. Jakiekolwiek zakładanie czegokolwiek lub wypełnianie formularzy w telefonie to dla mnie droga przez mękę. Zbyt mało informacji widzę równocześnie na ekranie.
Próbowałem szukać informacji na forach, ale znakomita większość według mnie nie miała pojęcia o czym pisze (normalka), a ci którzy moim zdaniem mieli wiedzę zachowywali się jakbym próbował naruszyć jakieś dobra Google. Pewnie są związani z firmą i ich rozumiem, ale nic mi to nie daje.
Pani artykuł jest pierwszym na który trafiłem pokazującym, że jakoś można założyć drugie konto – jako służbowe – ale niezbyt dokładnie rozumiem jak mógłbym to wykorzystać w mojej sytuacji. Teoretycznie mogę nosić 2 telefony, ale nie po to ktoś wymyślił 2 gniazda SIM, żeby z nich nie korzystać. A w końcu jak mamy globalizację to używajmy jej.
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Jacek Głuchowski
Dzięki za poradnik, właśnie chciałem założyć Google Ads a nie mam Gmaila.