≡ Menu

Jak utworzyć konto Google Ads bez gmaila

Utworzenie konta Google Ads bez gmaila nie zawsze jest oczywiste. Wiadomo, że potrzebne Ci jest konto Google aby korzystać z usług Google Ads czy Google Analytics. Musisz zatem je utworzyć. Nie każdy wie, że konto Google nie musi mieć adresu w gmail. Tak!

Zamiast np. użytkownik.bauer@gmail.com możesz spokojnie skorzystać ze swojego adresu firmowego lub Twojej domeny np. użytkownik.bauer@firmowy.pl.

Po co mi konto Google bez gmail?

W sytuacjach służbowych (a w takich zazwyczaj mamy do czynienia z reklamami Google) podpinanie wszystkiego pod adres służbowy jest bezpieczniejsze. Ogranicza to użycie prywatnych kont gmail, które często są używane, bo po co mi kolejne konto i hasło, którego nie zapamiętam. Konta prywatne zazwyczaj mają słabe hasła oraz współpracownicy logują się do nich na różnych urządzeniach. Powodów jest sporo – więcej o nich w sekcji „gmail to zuo” – administracja kontami Google.

Nawet jeżeli kwestia bezpieczeństwa do Ciebie nie przemawia, nie marudź – masz tryb incognito (w branży zwany także in koguto 🐔). Dzięki tej drugiej instancji przeglądarki możesz być zalogowany na kompie służbowym zarówno na swoje prywatne jak i służbowe konto Google. Problem z głowy 😉

Bo po prostu to dobrze wygląda! Gdy ktoś chce Ci nadać dostęp i prosi o maila z kontem Google, a Ty reprezentujesz 20-osobową firmę i podajesz adres w gmailu – no cóż, jesteś leszczem 🙂

Tworzenie konta Google bez gmail

Wejdź na formularz tworzenia konta

Wejdź na adres https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail który ma domyślną opcję tworzenia konta bez gmail. W miejscu gdzie masz adres e-mail wpisz swój adres firmowy imię.nazwisko@firmowe.pl.

Wprowadź swoje dane

Na tym etapie wystarczy tylko imię i nazwisko oraz adres firmowy. Potem wpisz hasło. Błagam, wpisz jakieś trudniejsze hasło niż zwykle. Zapisz je sobie gdzieś w bezpiecznym miejscu (dla wielu to mityczne miejsce).

Zwróć uwagę czy przy polu z adresem mailowym nie masz przypadkiem „gmail.com”. Jeżeli tak masz – kliknij w tekst „zamiast tego użyj mojego obecnego adresu e-mail„.

Potwierdź swój adres e-mail

Zaloguj się na swoją pocztę firmową (klient Outlook, przeglądarka lub inna usługa). W mailu od Google o tytule Zweryfikuj adres e-mail znajdziesz kod weryfikacyjny.

6-cio cyfrowy kod z maila wpisz do pola „wpisz kod”. Kliknij w „weryfikuj”.

Podaj swój numer telefonu

Nie ma innej drogi – musisz podać numer telefonu. I to numer na który przyjdzie Twój kod weryfikujący SMS-em. Polecam wpisać prawdziwy, bo będzie kłopot 🙂 W przypadku danych dotyczących daty urodzenia i płci sugeruję wpisać prawdziwe dane albo przynajmniej zrobić zrzut ekranu wpisanych danych i wysłać go do siebie. Przy odzyskiwaniu hasła zazwyczaj jest potrzebny aktywny numer telefonu podany przy tworzeniu konta, ale czasami zdarzają się też odpowiedzi na pytania dot. urodzin i płci 😉

Weryfikuj numer – wysłanie kodu SMS

Kliknij przycisk Wyślij aby wysłać na swój numer telefonu SMS z treścią kodu weryfikującego.

Wpisz 6-cio cyfrowy kod z SMS-a, który przyszedł na Twój numer telefonu do pola i kliknij Weryfikuj

Ustaw prywatność i zgódź się na warunki

Ostatni ekran to już zgoda na warunki korzystania z usług Google i zgoda na przetwarzanie danych. Po zaznaczeniu obydwu zgód i kliknięciu Utwórz konto kończymy proces zakładania konta Google bez gmail 🙂

Mam konto bez gmaila i co dalej?

Po utworzeniu konta wylądujesz w ustawieniach konta pod adresem myaccount.google.com. Możesz sobie pogrzebać w tych ustawieniach jak lubisz. Ale skoro już masz konto google bez gmail 🙂 możesz dodać je do potrzebnych Ci usług. Użyj go na początek do Google Ads czy Google Analytics.

Dostęp do Google Analytics

Dostęp do Google Ads

Powodzenia! W razie pytań pytaj 🙂

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.