≡ Menu

Od internetowego startupa do giganta – video na weekend

Cejrowski twierdzi, że jeżeli chirurg po powrocie z pracy nadal zajmuje się chirurgią to reprezentuje niezdrowe podejście do tematu i nieodpoczywa należycie. Ja natomiast nie mogę się powstrzymać i w ramach weekendowego odpoczynku oglądam historie internetowych start-upów. Zapewniam, że bardzo dobrze przy tym odpoczywam :). Poniżej znajdziecie najciekawsze historie doskonale znanych sobie firmy typu Twitter, Amazon, Netflix czy Zynga.

Dla porządku dodałam także Google, Apple i Facebooka dla tych którym te historie jeszcze się nie znudziły ;-).

Twitter – jak powstała koncepcja 140 znaków

twitter-video
Blogowanie w 140 znakach to koncept przedstawiony przez 2 byłych pracowników Google, którzy odnieśli ogromny sukces dzięki swojej platformie do komunikacji – Twitter.

Zynga – jak zarabiać na grach online

zynga-video
Zynga to firma która stoi za takimi grami jak Farmville czy Mafia Wars. Swój sukces zawdzięcza podpięciem się pod platformę Facebookową oraz ogromnej determinacji do monetyzacji gier w przeglądarkach. Oczywiście niezdrowe uzależnienienie użytkowników także w tym pomaga.

Amazon.com – historia powstania i sukcesu

amazon-videoInternet rośnie rocznie 2300% – ta informacja bardzo zainteresowała analityka finansowego, który w 1994 założył Amazon.com. Firma ta, nie tylko nadal istnieje ale jest gigantem online’owym sprzedaży detalicznej. Oto historia Amazon.com i Jeffa Bezosa.

Netflix – biznes który zabił wypożyczalnie kaset video

netflix-videoPoczątek Netflix zaczął się od wysyłania filmów DVD w charakterystycznej czerwonej kopercie za pośrednictwem amerykańskiej poczty. Aktualnie jest postrachem studiów filmowych, streamuje filmy na większość wiodących urządzeń oraz samodzielnie produktuje seriale.

Steve Jobs – wzloty i upadki Apple

apple-videoSteve Jobs – osobistość budząca skrajne emocje. Gwiazda rocka w świecie komputerów i urządzeń osobistych z drugiej strony wychudzony wegetariański dziwak, post-hipis i bezwzględny dyktator dążący do perfekcji. Oto historia wzlotów i upadków jego samego jak i firmy Apple

Facebook – historia największej sieci społecznościowej

facebook-videoMark Zuckerberg był studentem 1-wszego roku Harvardu kiedy w akademiku rozpoczął swoją podróż jako właściciel sieci społecznościowej Facebook.com. Dekadę później 1,6% udziału jego firmy zostało sprzedane za 250 milionów dolarów Microsoftowi. Oto historia powstania facebooka, którą częściowo znamy z fimu The Social Network.

Google – algorytm sukcesu

google-videoStudenci Stanford Larry Page i Sergey Brin byli opętani ideą uporządkowania informacji w Internecie. Ten pomysł zaprowadził ich do stworzenia najbardziej rozpoznawalnej firmy internetowej – Google. Algorytm znany jako Page Rank okazał się bardzo trafnym narzędziem do uporządkowania sieci. Oto historia najpotężniejszej wyszukiwarki na świecie.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.